Akcie Fórum Knižnica Linky Správy Web-mapa Zoznam


Fotografia


pridané
 26.08. 2004
 Testovali sme doplnok od 5thD-X – ako dostať vrecká na neoprénové obleky
Už dlhšiu dobu si môj spolupotápač sťažoval, že si nemá kam odkladať pracovné nástroje a záchranne súčasti výstroja. Chýbali mu stehenné vrecká na neoprénovom obleku. Nutnosť ich potreby ho donútila k tomu, že sa rozhodol nejaké si zaopatriť. Preposlal som mu link, ktorý som našiel pri študovaní novo vytvorenej stránky 5thD-X. Práve na ňom ponúkali ako svoju novinku naťahovacie nohavice na neoprénovy oblek, na ktorých boli z vonkajších strán našité vrecká, presne také aké potreboval.

Preštudoval si prístupné informácie s fotodokumentáciou a rozhodol sa, že si takéto nohavice v ich elektronickom obchode objedná. Za pokus nič nedám – povedal si. Stačilo si vybrať veľkosť a vyplniť objednávací formulár. Pozeral sa síce na to trochu skepticki, pretože predsa len je to poriadná diaľka a ktovie ako sa postavia k objednávke jedného kusa neoprénových naťahovacích nohavíc s vreckami s dopravou na Slovensko – pomyslel si, keď si ich objednával.
Vlastnosti: Veľkosti vreciek sú trochu nelogicky určované. Čím väčšia veľkosť nohavíc, tak tým väčšie vrecká sú na ne našité. No, po dvoch týždňoch si našiel v P.O. B.O.X. -e veľú obálku s jeho adresou a nálepkou PAR AVION AIRMAIL. Sú tu! – bolo mu jasné, že naťahovacie nohavice s vreckami naozaj dorazili ku svojmu nedočkavému kupcovi. Tak dlho želané nohavice s vreckami. Poštovné $14.50. Cena nohavíc $89.95. No, naozaj to bolo veľké prekvapenie, že tak rýchlo prišli a to ešte bez nejakých problémov. Vďaka nim si mohol začať ukladať prídavný výstroj do vreciek a my sme mohli konečne trénovať opäť o poriadny kus lepšie. Uviazali sme z 9 mm gumicuku cez odvodňovacie očká na vrchu vreciek oko a naň sa pripínajú dvojkarabínky s výstrojom. Toto riešenie má hneď dva nedostatky. Sťahuje vrecko a 9 mm gumicuk je veľmi ohybný – nedrží pevne svoju polohu a vždy sa ináč poskladá do vrecka — to je trochu kolízna situácia. Hľadáme vhodné riešenie na tento úväz, ešte sme sa však nerozhodli, z čoho bude.

Pri naťahovaní a potom pri privezovaní sťahovacej šnúrky nohavíc má človek veľmi silný dojem, že to asi neudrží tiaž prídavných nástrojov zavesených vo vačku, a že sa asi časom stiahnu dole. Táto negatívna myšlienka Vás ihneď opustí potom, čo si uvedomíte v akej polohe potápate – vo vodorovnej, a teda pravdepodobnosť zvlieknutia je naozaj veľmi malá pri správnom trime. Materiál nohavíc je z pevného neoprénu. Nemáte dojem, že by sa vrecká mali rospadnúť, prípadne, že by nevydržali váhu toho, čo sa v nich má nosiť. Zatial ich pozorne testujeme a priebežne Vás budeme informovaťo našich poznatkoch s týmto doplnkom od fifth dimension International. Viac nabudúce.
Neoprénove nohavice s vreckami – ich popis!
Manuál

Zdroj informácií: 5thD X; dive-xtras


Tu nájdete ďalšie informácie: