Akcie Fórum Knižnica Linky Správy Web-mapa Zoznampridané
 25.12. 2004
 Potápanie v českých zatopených lomoch – Leštinka, Borek
Slovo dalo slovo a konečne sme sa rozhodli na check ponor lokality Borek. Zišla sa tam poriadne veľká skupina Bratislavčanov a aj pochopitelne domácich potápačov z čiech. Konečne vzniklo veľké stretnutie potápačov rovnakého názoru. No a takto to vyzeralo v ten deň na lokalite Borek. Večer sme ešte stihli navštíviť lokalitu Leštinka. Nadšenie bolo obrovské a preto sme sa tam vrátili o päť týždňov. Vpravo na obr. sú zábery z pod vody z výletu 11. až 12.12.2004. Borek sme už poznali, takže sme mali absolutne jasny plan a ciel ponoru – obehať všetky atrakcie a poriadne si ich vychutnať. Kto to vlastne celé „spískal“?


Naozaj dobrý nápad dostal Peter K. Asi sa mu pri poslednej návšteve spomínaných lokalít veľmi zapáčili podmienky na potápanie. Zorganizoval predĺžený víkend potápania s ubytovaním v nádhernom stredisku Leštinka. Nič tam nechýba, určite nie potápačom. Práve naopak, nájdete tam všetko potrebné na pekný ponor. Super ubytovanie, romantiku, prekrásny lom s čistou vodou a nádherné ryby, to všetko len pár metrov od ubytovania. Proste potápačský ideál.

V sobotu ráno sme o deviatej vyrazili prekrásnou krajinou na lokalitu Borek. Počasie nám prialo. Po príchode na Borek, sme boli za 30 min. všetci vo vode. S Miškom sme išli ako prvý. Po SADDDD a povinných checkoch sme smerovali na autobus míňajúc vrtulník pri ktorom sme trochu fotili. Keď sme chvíľku s Mišom fotili autobus za chvíľu sa pri ňom zjavila celá naša skupina. Bolo to tam ako na vstupenky a celá situácia sa preniesla na vrtulník aj na ponorku. Bol to jednoznačne prekrásny ponor.

Po príchode na Leštinku si starší regrúti dali ešte nočáčik. Ja som sa venoval počas ich ponoru pekne v teplúčku regulátorom. Pripravovali sme si s Matom a s Misom výstroju na zajtrajší ranný ponor. No ranný ponor to nakoniec nebol, skôr obedný. Vypočuli sme si plán ponoru od náčelnika a zanorili sme sa po povinných procedúrach kontroli. Počúvať sa vyplatilo. Hneď po zanorení na nás svietili náboje. Dole pod nimi vozíky. Dno a vôbec celé prostredie jedna nádhera. Na druhej strane oproti mólu sme natrafili na ryby – Gigant ryby. Niečo úžastné. Tento ponor sme si proste vychutnali. Domáci su tiež strasne fajn. Možnosť fúkať fľaše priamo pri vode, to sa u nás len tak ľahko nenájde.
Kontakt na lokalitu Leštinka
Luboš Boržík tel.:+420 606 630 535, Ivana Boržíková tel.: +420 723 067 577

Ďalšie informácie:


Tu nájdete ďalšie informácie: