Akcie Fórum Knižnica Linky Správy Web-mapa ZoznamPripomienky, tipy na literatúru a linky, ktoré by ste chceli uverejniť, posielajte prosím na náš e-mail: stubadivers@stubadivers.sk, kde do predmetu správy napíšete „Kniznica“. Radi vám vyhovieme.strana 1

Knihy1

Tajný život rýb
Peter Áč
Nie len rybárov a suchozemcov nadchne prezretie a prečítanie tejto skvelej knihy. Veď autor v nej odovzdáva svoje poznatky zo štyridsať ročného skúmania sladkovodných rýb. Po prečítaní pochopíte ako žiju ryby vo svojom súkromí. Rybáry si v nej nenájdu návody ako loviť ryby.


Doing It Right: The Fundamentals of Better Diving
By Jarrod Jablonski
Kniha je určená pre všetkých, ktorí očakávajú od svojho potápania viac. Je v nej rozpísané bezpečné potápanie z pohľadu filozofie D.I.R., niet sa čomu čudovať, veď knihu napísal predstaviteľ WKPP – Jarrod Jablonski. Dočítate sa o rodinných potápačských výletoch, ale aj o potápaní v hlbokých, tmavých jaskyniach. Kniha nie je učebným návodom. Ak ju budete pozorne čítať, dozviete sa viac o bezpečnom a zábavnom potápaní. Celá filozofia D.I.R. je postavená na bezpečnosti potápačov a okolitej prírody. Viac sa dočítate v knihe…


Getting Clear on the Basics: The Fundamentals of Technical Diving
By Jarrod Jablonski
Vo svete sa v posledných desiatich rokoch rozmáha potápanie. Pred tým to verejnosť brala iba ako rekreačnú aktivitu spojenú so zábavou. Lenže čím ďalej, tým viac potápačov sa túži dostať na úroveň „technického potápania“. Práve hranicu medzi rekreačným a technicým potápaním sa už pár rokov snaží nájsť a stanoviť GUE. V tejto knihe sa dočítate o základoch v „technickom potápaní“ a dozviete sa ako je chápané vo filozofii D.I.R. Úvod do takéhoto potápania vám dáva táto publikácia spojená s kompetným videoprogramom.


Beyond the Daylight Zone: The Fundamentals of Cave Diving
By Jarrod Jablonski
Krásne farby odrážajúce sa od osvietených stien hlbokých a tajuplných priestorov spojené s nepoznanou atmosférou a s prekrásne čistou vodou. To všetko núti človeka skúsiť si potápanie v takýchto priestoroch. Jaskyne sú pre každého jedinca na tejto planéte tajuplné a príťažlíve. Ak sa rozhodnete potápať v nich, či už len rekreačne, alebo výskumne, táto publikácia vám napomôže nazrieť do základných princípov jaskynného potápania podľa D.I.R.


The Dynamics of Underwater Cave Survey, Mapping & Modeling
By Todd R. Kincaid
Táto kniha je pre tých, ktorí sa chcú venovať jaskynnému potápaniu ako svojej práci. Je tu presný popis ako rýchlo postupovať pri hľadaní nových tunelov a ako si robiť podľa možností, čo najúčinnejšie poznámky vo vode, priamo pri penetráciach. Dozviete sa ako tieto údaje využiť na rýchlu a presnú výrobu 2D máp a 3D modelov jaskýň, ako aj o možnostiach a funkciách dnešných softvérov.


DIVER travel-guide
Najviac predávaná kniha o potápačskom cestovaní za minulý rok 2003. Nájdete v nej množstvo informácií, ako a kam cestovať za potápaním v Anglicku. Dočítate sa o rôznych zaujímavých miestach okolo Anglicka, kde sa oplatí potápať. Veľa pekných fotografií je o vrakoch v okolí pobrežia anglického kráľovstva.


Pridať túto stránku medzi vaše obľúbenéLinky použité na strane Knihy1

Pozrieť si stručnú charakteristiku knihy od Petra Áča – Tajný život Rýb
http://www.gue.com/classroom/manuals.shtml – Doing It Right: The Fundamentals of Better Diving
http://www.gue.com/classroom/manuals.shtml – Getting Clear on the Basics: The Fundamentals of Technical Diving
http://www.gue.com/classroom/manuals.shtml – Beyond the Daylight Zone: The Fundamentals of Cave Diving
http://www.gue.com/classroom/manuals.shtml – The Dynamics of Underwater Cave Survey, Mapping & Modeling
http://www.divernet.com/travel/travguide03/guide.shtml – Diver travel-guide.strana 1

    Informujte sa na adrese: info@potapanie.crystal.sk Maska s trubicou – Oceanic Maska Prizm 2 – OceanicSkladacia dýchacia trubica – Oceanic

     Pripomienky a nápady k stránke
     stubadivers@stubadivers.sk

     Počet prístupov: [CNW:Counter]   
     od 26.10. 2003

  Potápačská škola, s ktorou spolupracujeme: PRO-DIVE
  Články o športovom potápaní a medicíne: FreedivingDivemed
  Stránka o potápaní u susedov: Strany potápačské
  Niečo o technickom potápaní: TechdivingDIR-CZDIVE STAR
  Publikácie o potápaní: Potápanie
© 2006 STUBA DIVERS