STUBA DIVERS STUBA DIVERS STUBA DIVERS STUBA DIVERS
OBČIANSKE ZDRUŽENIE
O nás Priatelia Správy Web-mapa Kolektív Kontakt Web STUBA DIVERS klub
Aktivity – Potápačský tábor 2007 – Copyright 2007 STUBA DIVERS Aké
činnosti
robíme?
Foto: © 2007 STUBA DIVERS, Kolektív
Potápačský tábor 2007


Príbeh    

Potápačský tábor 2007

STUBA DIVERS, pridané 12.12.07
Počas posledného roku sme sa pripravili na šiesty ročník aktivity Potápačský tábor. Opäť sme sa snažili prekonať očakávania potápačov z predchádzajúcich ročníkov. V posledných dňoch príprav nás trápila čoraz viac otázka či sa nám to podarí. Na tábor sme išli s odhodlaním, náš cieľ úspešne zrealizovať.

Pripravili sme základný tábor, poskladali a sprevádzkovali sme plničku, priviezli sme zásoby potravín a kuchyňa začala plniť svoje poslanie. Postupne prichádzali nový a nový účastníci. Tábor začal žiť. V prvých dňoch nám síce počasie neprialo, ale dobrá nálada medzi účastníkmi vyhnala pochmúrne myšlienky. Na rad prišli naši hostia. Zrealizovali sa prvé prednášky a premietania. Počas prvého víkendu sme mali veľkú radosť z prítomnosti firmy UWH s. r. o. www.podvodnipouzdra.cz v zastúpení Jirki Katrušáka. Aj tento rok ku nám zavítali priatelia z Čiech a nenechali si rovnako ako my uniknúť krásne spoločné ponory na krásnej lokalite Slovenska.

Aj počasie sa v prvom víkende umúdrilo a tak sme sa mohli venovať tomu, kvôli čomu tábor organizujme. Skúsenejší potápači začali vysvetľovať prečo potápajú tak ako potápajú, veľa sa hovorilo o DIR systéme a samotnej filozofii Princípov, Postoja a Vlastností potápača. Skvelé myšlienky, ktoré získali potápači po celom svete dlhoročným potápaním, to všetko bolo predmetom diskusií. Niekedy je lepšie sa najprv zamyslieť nad tým, prečo je to tak, než začať napodobňovať niečo, čo som niekde videl. Tieto aj plno ďalších užitočných rád si účastníci tábora odniesli z tohtoročného tábora. A nielen to, mohli si tieto myšlienky odskúšať priamo vo vode. Aj preto sa veľa potápalo, čo napomohlo k zlepšeniu praktických skúseností jednotlivcov.

Prevádzka kuchyne ani tento rok nesklamala. Na špeciality sa tešili všetci prítomní. Hlavným Gas blenderom bol Petery, ktorý sa aj tento rok dobrovoľne, slobodne a rád ujal tejto funkcie. Technickú výpomoc veľmi dobre zvládli ďalší účastníci našej skupiny. Treba pochváliť všetkých prítomných, ktorí sa ochotne a intenzívne zapojili do činností na tábore. Vďaka všetkým, mal 6. ročník Potápačského tábora veľký úspech.

Mali ste vopred pripravený plán rozpisu služieb a povinností?
Áno, bol pripravený vopred podrobný plán, ktorý sa dodržiaval. V istých prípadoch ho bolo treba upraviť, kvôli absencii niektorých členov, ale s tým nebol problém, treba s takou variantou rátať, to je pravda. Môže sa vyskytnúť hoci čo, treba mať náhradný plán pre každú situáciu. To uľahčuje skutočnosť, že členovia kolektívu STUBA DIVERS majú veľké skúsenosti vo všetkých oblastiach pôsobenia skupiny. Vďaka tomu sa vieme navzájom ľahko dopĺňať.

Zozbierané údaje
Počet dní 14
Počet potápačov 43
Počet ponorov 312
Vydýchaný vzduch 495 122 litrov
Čas bežania dvoch kompresorov Spolu 89,5 hod.
Odpotápaný čas 248,1 hod. – 10,3 dňa
Zaznamenané čísla vypovedajú o skutočnom rozsahu potápania.

To nás môže len tešiť, ale uvedomujeme si, že treba napredovať a preto sa vám snažíme podať na každom ročníku nové možnosti vášho rozvoja. Na tábore stretnete ľudí z rôznymi kvalifikáciami z rozdielnýh častí sveta. Je zaujímavé si porovnať vlastné skúsenosti so skúsenosťami potápačov, ktorí potápajú na „druhej strane“ Zemegule. Podarilo sa nám naplniť program činností, ktorý sa stretol s veľkým pochopením a záujmom jednotlivých účastníkov tábora. Blok prednášok o fotografovaní zaujal všetkých zúčastnených. A nie len to, vypočutú teóriu a odporúčania si mohli potom vyskúšať vo vode. Opäť sa potvrdilo, že skúsenosti sú skúsenosti. Tábor je určený pre Vás a je len na vás ako túto príležitosť využijete. V prípade záujmu nás kontaktujte na e-mail adrese: stubadivers@stubadivers.sk

Kolektív STUBA DIVERS
Reakcie od účastníkov tábora
NAPÍSAL MIROSLAV ZVERKA
Milí potápači, potápačky
Mňa vždy najviac poteší veľká obľuba tejto aktivity u zúčastnených. Spôsobom, ktorý nemá obdobu na dovolenke a ťažko ho budete hľadať niekde inde, sa na Potápačskom tábore môžete potápať od rána do rána a to doslovne. Vstanete kedy chcete, do vody idete kedy chcete a aj potápate s kým chcete a ako dlho chcete. A keď k tomu pridám aj najväčšiu výhodu tábora – plnohodnotný servis, či už sa jedná o stravu, alebo o plnenie a servis výstroja, lekárske zabezpečenie, tak spolu s bohatým programom, kde prebiehajú jednotlivé školenia, prednášky, samozrejme, aj ukážky a to aj prakticky vo vode, tak musím povedať, že je to určite široko ďaleko najväčšie a najlepšie potápačské stretnutie s cieľom učiť menej skúsených skúsenejšími.
Srdečne si prajem aby sa myšlienka tejto aktivity rozvíjala k dokonalosti každým ďalším rokom. Verím, že sa nám to spolu podarí!

Miroslav Zverka, Advanced Nitrox
STUBA DIVERSLokalita, na ktorej prebieha Potápačský tábor:
• Senec-Hlboké jazero (Guláška), Slovak republic
• Mapa umiestnenia tábora (v mapke označenie šípkou)Popis z predchádzajúcich ročníkov:
• Popis – Potápačský tábor 2006

Fotografie zo 6. ročníka Potápačského tábora:
• Fotografie – Potápačský tábor 2007


Podieľali sa na aktivite – Potápačský tábor 2007:

Potápačský klub Atol Senec      Podvodní puzdra – vše pro foto a video pod vodou     
Potápačský tábor

Predchádzajúce ročníky:
Potápačský tábor 2006Ilustračné fotografie:

Potápačský tábor 2007
Všade ticho Návšteve Jiřího Katrušáka Prednáška o fotografovaní

Foto tábor 2007


Predchádzajúce ročníky:
Tábor 2006
Tábor 2005
Tábor 2004
Jesenný Tábor 2003
Tábor 2003
Tábor 2002Najdôležitejšie udalosti:
Pripravované akcie


Akékoľvek pripomienky adresujte na e-mail: stubadivers@stubadivers.sk

ĎakujemeContact: STUBA DIVERS
City: Bratislava ; Country: Slovak republic
Contact person: Miroslav Zverka
E-mail: stubadivers@stubadivers.sk ; Mobile: +421 902 852 502
© 2003–2018 STUBA DIVERS