STUBA DIVERS STUBA DIVERS STUBA DIVERS STUBA DIVERS
OBČIANSKE ZDRUŽENIE
O nás Priatelia Správy Web-mapa Kolektív Kontakt Web STUBA DIVERS klub
Aktivity – Potápačský tábor 2006 – Copyright 2006 STUBA DIVERS Aké
činnosti
robíme?
Foto: © 2009 STUBA DIVERS, Miroslav Zverka
Potápačský tábor 2009


Príbeh    

Potápačský tábor 2006

STUBA DIVERS
Prešiel ďalší rok a nás čakal nový Potápačský tábor, na ktorý, či veríte alebo nie, väčšina bývalých účastníkov sa veľmi tešila. Pripravili sme si nové očakávania na tábor a boli sme pred začiatkom aj trochu nedočkavý na výsledok, či sa nám podarí tímová spolupráca aj s novými členmi. To bola naša hlavná úloha. Všetci sme chceli vedieť, či súhra prebehne bez vážnejších problémov.

Počas prvých dní bolo vidieť náročnosť kladenú na organizátorov ohľadom zabezpečenia prevádzky. Všetko išlo tak ako malo, ale vydrží to do konca? Prichádzalo viac a viac ľudí. Povinnosti so zodpovednosťou rástli, stres sa stupňoval. V takýchto podmienkach nie je ľahké vychádzať s každým v tíme, ale pre priebeh všetkých potrebných aktivít a organizácie prevádzky je potrebné aby v každom okamihu bolo všetko zabezpečené. Skupina musí fungovať ako jeden celok, spolupracujú na jednej veci a keď sa vyskytne problém, spolu ho vedia vyriešiť, v tom je sila skupiny. O tom sme sa opäť presvedčili počas 5. ročníku.

S pribúdajúcimi počtami dní rástol počet návštevníkov a tým aj náročnosť na kuchyňu, bolo treba pripravovať viac stravy, ale Vierka s Jankou si s tým vedeli ľahko poradiť. To, že sa tábor tešil väčšej obľube o tom hovoria čísla (za štatistiku vďačíme Danke, ktorá od začiatku spisovala informácie o potápačoch), v roku 2003 bolo počas tábora prítomných 30 potápačov, v tomto ročníku to bolo 50 (ďalšie podrobné informácie môžete vidieť v tabuľke s údajmi). Hlavným Gas blenderom bol Petery, ktorý sa každý rok dobrovoľne, slobodne a rád ujíma tejto funkcie. Technickú výpomoc veľmi dobre zvládli Janko a Vladimír. Treba pochváliť všetkých prítomných, ktorí sa ochotne a intenzívne zapojili do diania na tábore. Vďaka všetkým, mal 5. ročník Potápačského tábora veľký úspech.

Mali ste vopred pripravený plán rozpisu služieb a povinností?
Áno, bol pripravený vopred podrobný plán, ktorý sa dodržiaval. V istých prípadoch ho bolo treba upraviť, kvôli absencii niektorých členov, ale s tým nebol problém, treba s takou variantou rátať, to je pravda. Môže sa vyskytnúť hoci čo, treba mať náhradný plán pre každú situáciu. To uľahčuje skutočnosť, že členovia kolektívu STUBA DIVERS majú veľké skúsenosti vo všetkých oblastiach pôsobenia skupiny. Vďaka tomu sa vieme navzájom ľahko dopĺňať.

Zozbierané údaje
Počet dní 14
Počet potápačov 50
Počet ponorov 291
Vydýchaný vzduch 445 935 litrov
Čas bežania dvoch kompresorov Spolu 74,5 hod.
Odpotápaný čas 232,5 hod. – 9,6 dňa
Zaznamenané čísla vypovedajú o skutočnom rozsahu potápania.

To nás môže len tešiť, ale uvedomujeme si, že treba napredovať a preto sa vám snažíme podať na každom ročníku nové možnosti vášho rozvoja. Na tábore stretnete ľudí z rôznymi kvalifikáciami z rozdielnýh častí sveta. Je zaujímavé si porovnať vlastné skúsenosti so skúsenosťami potápačov, ktorí potápajú na „druhej strane“ Zemegule. Tábor je určený pre Vás a je len na vás ako túto príležitosť využijete. V prípade záujmu nás kontaktujte na e-mail adrese: stubadivers@stubadivers.sk


Kolektív STUBA DIVERSReakcie od účastníkov tábora
NAPÍSAL JURAJ VOJTEK
Dámy a páni,
V júlových dňoch tohto roku 2006 som mal možnosť zúčastniť sa, Vašej akcie pod názvom Potápačský tábor 2006 na lokalite Senec-Hlboké jazero (Guláška). Bolo to po prvý raz a bol som veľmi milo prekvapený organizáciou a náplňou tejto akcie. Výborná strava (ako doma, naozaj), ponory, prednášky a večerné premietania. Všetko za výbornú kvalitu a chcem poďakovať aj za výbornú cenu jednotlivých služieb. Čo sa týka programu potápania, pre mňa boli vynikajúce tréningy napr. pri prenose bremien, pri vyhľadávaní predmetov ako aj samotnej navigácii, čo mi dalo nové a dôležité skúsenosti. Hlavne, všetko sa riešilo spoločne, bola tu vynikajúca možnosť pre natrénovanie takých zručností, ktoré som už „naostro“ využil pri potápaní v mori.
Ďakujem Vám za túto príležitosť a srdečne Vám prajem, aj do budúcnosti ešte veľa podobne úspešných aktivít.

Juraj Vojtek, CMAS**
Klub Žralok seniorLokalita, na ktorej prebieha Potápačský tábor:
• Senec-Hlboké jazero (Guláška), Slovak republic
• Mapa umiestnenia tábora (v mapke označenie šípkou)Fotografie z 5. ročníka Potápačského tábora:
• Fotografie – Potápačský tábor 2006


Podieľali sa na aktivite – Potápačský tábor 2006:

Potápačský klub Atol Senec      Slovakia Free Dive Team      Vodná záchranná služba


Ilustračné fotografie:

Potápačský tábor 2006
Pred začatím Tábor a potápači Nové priateľstvá
Slovakia Free Dive Team Premietanie potápačských filmov

Predchádzajúce ročníky:
Tábor 2005
Tábor 2004
Jesenný Tábor 2003
Tábor 2003
Tábor 2002Najdôležitejšie udalosti:
Pripravované akcie


Akékoľvek pripomienky adresujte na e-mail: stubadivers@stubadivers.sk

ĎakujemeContact: STUBA DIVERS
City: Bratislava ; Country: Slovak republic
Contact person: Miroslav Zverka
E-mail: stubadivers@stubadivers.sk ; Mobile: +421 902 852 502
© 2003–2018 STUBA DIVERS