Akcie Fórum Knižnica Linky Správy Web-mapa ZoznamArchív našich akcií 2003, január-marec 2004
Archív našich akcií apríl-december 2004
Archív našich akcií 2005


Prosíme priaznivcov potápania, aby nám dopredu nahlásili dátumy, kedy chcú ísť potápať. Bližšie informácie získate, keď nám napíšete na e-mail: stubadivers@stubadivers.sk

Poskytne vám ich aj kontaktná osoba:
Peter: +421 905 598 325
Ponor v Štrkoveckom jazere – Bratislava 27. 12. 2006
Predpoveď počasia znela dobre, ranný pohľad z okna ju potvrdil. A tak sme sa vybrali na obľúbenú lokalitu. Zime sa stále nechce prísť a my využívame túto výhodu. Tešíme sa ryby, ktoré nás opäť čakajú pod pokojnou hladinou jazera. Pár krát sme zapózovali okolitým zvedavcom a už sme boli v jazere. Lokalita nás nesklamala…
Čo sa dá urobiť dnes, neodkladaj na zajtra!
Foto
Autor: Miroslav ZverkaPremietanie – Vizovice 02. 12. 2006
Prešiel ďalší rok, uvedomili sme si to, keď sme dostali pozvanie od Divestar na Premietanie potápačských filmov vo Vizoviciach. Každým rokom sa tešíme na účasť pri stretnutí vo Vizoviciach. Veľmi príjemnú atmosféru a dobrú organizáciu, ktorú vytvorili usporiadatelia, to je naozaj obdivuhodné. Naplnený zaujímavý program, pekné a poučné príspevky, novinky, priateľský ľudia, krásne prostredie, to všetko vytvára jedinečnú pohodu na tomto stretnutí potápačov z celého okolia. Už teraz sa tešíme na ďalší bohatý ročník. Myslím si, že je zbytočné tu písať o tejto akcii, treba si to ísť pozrieť na vlastné oči.
Veľa štastia do ďalších ročníkov praje STUBA DIVERS!
Foto, www.divestar.cz , Popis programu na divestar.cz
Autor: Miroslav ZverkaPotápanie v máji 21. 05. 2006
Počasie bolo ideáne na potápanie, žiadna páľava ani silný vietor, či zima. Preto sme sa vybrali potápať, a aj trochu odýchnuť si k Modrému domčeku. Vierka nám pripravovala výborné pečené kuracie mäsko a my sme mali motiváciu čo najrýchlejšie sa dostať z vody. Čakalo nás fotenie, a tak sme si všetko poriadne pripravili vopred aby sme sa na lokalite už nezdržovali. Je krásne vidieť túto skupinu ľudí ako vedia spolupracovať, o to viac ma teší, že môžem s nimi potápať a zdielať poznávanie vodného sveta.
Dobrá strava vždy padne vhod!
Foto
Autor: Miroslav ZverkaEko deň – Atol Senec – Modrý domček 29. 04. 2006
Už po zime som sa pýtal domácich z Atolu Senec, či opäť pripravia Eko deň v apríli, ako to bolo doteraz. No a približne pred dvoma mesiacmi, sme pri niektorom z ponorov na lokalite Modrý domček, dostali informáciu o Eko akcii aj s termínom uskutočnenia. Prisľúbili sme účasť. Dôležitosť týchto akcií nám je v skupine veľmi dobre známa. Hoci predpoveď počasia hlásila dážď a chladné počasie, nás to neodradilo. Prišli sme opäť pomôcť.
Na miesto sme prišli okolo deviatej v niekoľkých skupinách, väčšina dobrovoľníkov bola už prítomná. V kotli sa pripravoval guláš – pekný zvyk. Chvíľu sme váhali, či pôjdeme vôbec do vody. Ale nedalo sa odolať, tomu krásnemu pohľadu na vodnú hladinu. Síce chvíľami poriadne pršalo, do vody sme predsa chceli ísť. Čistiaceho ponoru sa zúčastnilo asi najviac „technikov“, čo som doteraz videl pri podobných akciách. Bol to pekný pohľad. Počas ponoru sa nielen zbieral odpad, ale sa aj upravovali atrakcie. Po ponore sme očistili aj okolie brehu. Potom nasledoval chutný guláš.
Ten neskutočne krásny pocit oddychu, keď počúvate dopadajúce kvapky na vodnú hladinu a vôkol je absolútny kľud, sa hádam nedá ani opísať. Pohľadom „prečesávate“ okolitú vodnú hladinu a poriadne si vychutnávate ticho, tú krásnu zeleň naokolo. To sú momenty, ktoré človeka nútia prísť opäť.
Pred jednou hodinou sme sa pomali začali rozchádzať. Napomohlo tomu počasie a vďaka nemu bola aj menšia účasť ľudí. Domov sme sa vybrali s pocitom, že sme pre seba, ale aj pre druhých niečo urobili.
Čistota pol života!
Foto, rozhovor s Ľudom Galovičom o Eko dni 2006,
popis a foto Eko dňa na stránke
www.atolsenec.sk
Autor: Miroslav ZverkaSkupinová stretávka 22. 04. 2006
Krásny jarný deň nás vytiahol cez víkend k vode. Konečne je všetko zelené. A aj preto sa stretla poriadne veľká skupina ľudí po dlhšom čase. Každého to ťahá do vody. Ja som síce do vody nešiel, ale zato som si vychutnával atmosféru do sýta za objektívom. Veď to môžete posúdiť z fotiek.
Viditelnosť sa trochu vylepšila bola okolo 6 metrov.
Nie je nad slnko a dobrú náladu!
Foto
Autor: Miroslav ZverkaPonor v Guláške 15. 04. 2006
Voda sa pomali otepluje, už má 8 st. Opäť sme trénovali so stage bottles. Tréningu sa zúčastnili potápači Petery, Zverka. Ako suchozemeci nás podporili Vierka, Adko a ďalší. Trénovali sme kumunikáciu, výmenu plynov, prácu so stage bottles.
Toto si budeme musieť ešte pár krát zopakovať. Počas ponoru sa Peterymu objavil problém s inflátorom, stále pomali dopúšťal, ale nebublinkoval. Môj sa pokazil pred dvoma ponormi, musel som ho vymeniť. Celkom dobre sme komunikovali, dávali sme na seba viacej pozor, treba však doladiť výstroj a techniku procedúr, hlavne u mňa. Trávička je ako z rozprávky, je krásne zelená. Rybky sme skoro nevideli, viditelnosť okolo 4 metrov.
Dive, dive, dive!
Foto
Autor: Miroslav ZverkaPonotápanie v Guláške 02. 04. 2006
Ľad sa roztopil. Boli sme zvedaví, ako to bude vyzerať vo vode, lebo pred týždňom niekoľko dní intenzívnejšie pršalo. Dohodli sme sa na tréningu so stage bottles. Tréningu sa zúčastnili potápači Petery, Juraj, Zverka, Peter. Trénovali sme natiahnutie šnúry, line protokol, kumunikáciu, výmenu plynov, prácu so stage bottles.
Boli sme milo prekvapení, ešte stále bola pekná viditeľnosť okolo
8 až 10 m. Je pravda, že sa nám podarilo intenzívnejšie komunikovať a viac sme spolupracovali. Ale stále sa málo navzájom kontrolujeme hlavne po nejakej procedúre, napr. po výmene stage (vidieť pekne na fotkách). Suchozemca nám spravil Ľudo. Všetko naokolo sa začína krásne zelenieť. Rybky tiež vyliezajú, sú viac a viac zvedavé.
Pomali ďalej zájdeš!
Foto
Autor: Miroslav ZverkaPonor pod ľadom 25. 03. 2006 – Modrý domček
Asi posledný z ponorov pod ľadom. Počasie sa postupne vylepšuje a je čím Ďalej teplejšie. Tréningu sa zúčastnili potápači Petery a Štefan. Trénovali natiahnutie šnúry, line protokol, nadviazanie navijákov.
Ešte stále bola pekná viditeľnosť. Ako suchozemec nás prišla podporiť Vierka. Chalanom sa vo vode páčilo. Vytiahli šnúru z dvoch navijákov.
Keď človek niečo robí, mal by to robiť z radosti!
Foto
Autor: Miroslav ZverkaPonor pod ľadom 19. 03. 2006 – Modrý domček
Ďalší z ponorov pod ľadom. Tento rok ich bude asi dosť, počasie praje. Tréningu sa zúčastnili potápači Petery, Juraj, Miro, Ivan. Trénovali natiahnutie šnúry, line protokol, nadviazanie navijákov a spoluprácu medzi dvoma tímami.
Svietilo slniečko, teplota dosť vysoko nad nulou, ale ľad sa stále nie a nie roztopiť. Nikomu to neprekážalo, práve naopak, boli sme radi, že bude čistá voda, a teda dobrá viditeľnosť. Aj tak bolo.
Po zanorení ma Petery stopol pri treťom výväze a spravili sme si procedúry. To bolo správne rozhodnutie. Mne od troch metrov začal prepúšťať pri dofukovaní inflátor. Hneď na to mi odišiel computer. A o pár sekúnd potom som si všimol, že sa mi stratil tlak na stupnici manometra mojej S80. Navyše som mal hneď po zanorení divný pocit kvôli mojej back-up automatike. Počas procedúr som zistil, že mám prepletené hadice aj napriek tomu, že som si ich na brehu skontroloval, zrejme nedostatočne. Po procedúrach začalo všetko postupne fungovať až do konca ponoru.
Keď sa to začne kaziť, tak to ide jedno za druhým!
Foto
Autor: Miroslav ZverkaPonor pod ľadom 04. 03. 2006 – Modrý domček
Ďalší z tréningových ponorov pod ľadom. Tréningu sa zúčastnili potápači Petery, Juraj, Miro. Trénovali viazanie primárneho a sekundárneho vývezu, natiahnutie šnúry, line protokol, nadviazanie navijákov a účelová spolupráca v tíme.
Konečne takmer žiaden sneh, ale do jari to má ešte ďaleko. Ako suchozemci nás prišli podporiť Vierka, Ivan, Janka a Peter. Trochu viac ako minule, sme s nimi zosúladili spoluprácu.
Pohodička ako vždy, ale máme nad čím premýšľať!
Foto
Čítaj viac: popis ponorov
Autor: Miroslav ZverkaPonor pod ľadom 12. 02. 2006 – Modrý domček
Ponor pod ľadom si vyžaduje konkrétne bezpečnostné opatrenia a správny spôsob potápania. Práve ten si boli cvičiť potápači Milan, Petery a Juraj. Trénovali viazanie primárneho a sekundárneho vývezu, natiahnutie šnúry, line protokol, nadviazanie navijákov a účelová spolupráca v tíme.
Privítalo nás pekné počasie a príjemná teplota okolo nuly. Odhádzali sme sneh a pripravili sme sa na ponor. Spravil sa brífing, ustrojenie a potápači hupli do vody. Vo vode v suchom obleku sme vydeli aj nežnú polovičku ľudstva. To zatiaľ tak často nebýva, dúfam, že sa to zmení. Chalani si dali pekných 45 minút. Niečo sa aj nafotilo. Nevýhoda takýchto ponorov je v tom, že sa človek dosť nadre ešte pred ponorom.
Ponaučenie - suchozemcov na sekanie ľadu a odhrábavanie snehu nie je nikdy dosť rovnako tak aj poriadneho náradia!
Foto
Autor: Miroslav ZverkaPonor pod ľadom a fotenie 29. 01. 2006 – Modrý domček
Po dlhšom čase sa vyčasilo a my sme sa poponáhľali na Gulášku. V nedeľu 29. 12. 2005 o 10.00 hod. sme sa opäť stretli pri Modrom domčeku. Prekvapil nás neskutočne krásny pohľad na Gulášku. Všetko naokolo sa ligotalo v čistom, doslova priezračnom ľade. Takto zamrznutú sme ju ešte nevideli.
Hlavnou náplňou stretnutia bolo fotenie. My sa totiž strašne radi fotíme. Najprv sme potápačom vysekali dve diery a potom sme si to fakt užívali. Asi najkrajší moment bol, keď sa chalani zanorili a my sme s Ivanom načúvali tichej samote v slnečnom počasí. Do toho nám cinkotali malé kúsky ľadu voľne plávajúce na vode v diere, tak ako do seba narážali vďaka vetru, ktorý ich rozkolísal. Neostávalo nám nič iné, ako naplno nasávať túto neopakovateľnú atmosféru.
Nejaké fotky sa podarili, ale máme stále na čom pracovať!
Ponaučenie - menej kecať, viacej makať!
Chalani sa vo vode trochu vybláznili a suchozemci sa vyrelaxovali!
Foto
Autor: Miroslav Zverka

Uskutočnené akcie

Lokalita: Premietanie DIVESTAR Vizovice – 02. 12. 2006.
Lokalita: Eko deň – čistenie Gulášky 29.04. 2006
Lokalita: Premietanie Vizovice r. s. Revika – 03. 12. 2005.
Lokalita: Úprava atrakcií – Guláška 26. 11. 2005
Lokalita: Potápačský letný tábor Guláška – 11.–24. 07. 2005.
Lokalita: Guláška – čistenie Gulášky 23.04. 2005
Lokalita: TECHMEETING 2005 – Vyhne, Hotel Sitno 14.–16.01. 2005
Lokalita: Aware-Guláška – čistenie Gulášky 18–19.09. 2004
Lokalita: Zmapovanie lokality Komjatice-štrkovisko 08.08.04. 2004
Lokalita: Potápačský tábor-Guláška, 12–25.07. 2004
Lokalita: Guláška, víkend 24.–25.04. 2004 – čistenie Gulášky
Lokalita: Senec-Guláška, sobota 24.01. 2004 – pod ľadom
Lokalita: Senec-Guláška, štvrtok 15.01. 2004 – ponor pod ľadom
Lokalita: Zlaté piesky, nedeľa 11.01. 2004 o 11. hod. – pod ľadom
Lokalita: Senec-Guláška, 21.12. 2003 – vianočný stromček
Lokalita: Zlaté piesky, nedeľa 14.12. 2003 o 13. hod.
Akcia bola zrušená vzhľadom na nepriaznivé počasie.
Ale aspoň sme sa stretli a strávili spolu 2 hod. na veľmi príjemnej prechádzke okolo jazera.
Lokalita: Zlaté piesky, nedeľa 7.12. 2003 o 12. hod.
Lokalita: Zlaté piesky, utorok 18.11. 2003 o 19. hod.
Lokalita: Zlaté piesky, nedeľa 9.11. 2003 o 19. hod.
Lokalita: Zlaté piesky, štvrtok 6.11. 2003 o 17. hod.
Lokalita: Zlaté piesky, nedeľa 2.11. 2003 o 11. hod.
Akcia bola zrušená vzhľadom na nepriaznivé počasie.
Lokalita: Rusovské jazero, sobota 25.10. 2003 o 11. hod. – čistenieUskutočnené prednášky

Hlavná téma: J. Suchoň – suché obleky, 12.05. 2004 o 17.00 hod.
Správny strih, šitie, výber suchých oblekov.
Hlavná téma: Róbert Korim 24.03. 2004 o 17.00 hod.
Riešenie krízových situácií pri potápaní.
Hlavná téma: Fukatschovci – Egypt, 17.02. 2004 o 17.00 hod.
Prekrásne potápanie v Egypte.
Hlavná téma: Peter Kubička 05.02. 2004 o 17.00 hod.
O bezpečnom potápaní v nebezpečnom prostredí – v jaskyniach.
Hlavná téma: Potápanie v Mexiku, 08.12. 2003 o 17.00 hod.
O potápaní v cenotoch prednášali bratia Palo a Juraj Fukatschovci.
Hlavná téma: Potápanie na nádych, uzly 24.11. 2003 o 17.00 hod.
Hlavná téma: Egypt – Vladimír Štefuca, 10.11. 2003 o 17.00 hod.
Hlavná téma: Spustenie web-stránok, 27.10. 2003 o 17.00 hod.

Pridať túto stránku medzi vaše obľúbené

Informujte sa na adrese: stubadivers@stubadivers.sk Maska s trubicou – Oceanic Maska Prizm 2 – Oceanic Skladacia dýchacia trubica – Oceanic

     Pripomienky a nápady k stránke
     stubadivers@stubadivers.sk

     Počet prístupov: [CNW:Counter]   
     od 26.10. 2003

  Potápačská škola, s ktorou spolupracujeme: PRO-DIVE
  Články o športovom potápaní a medicíne: FreedivingDivemed
  Stránka o potápaní u susedov: Strany potápačské
  Niečo o svetovom potápaní: GUE WKPPDIR-CZDIVE STAR
  Publikácie o potápaní: Potápanie
© 2006 STUBA DIVERS