Akcie Fórum Knižnica Linky Správy Web-mapa ZoznamUskutočnené akcie od 26.10. 2003 do 31.03. 2004

Uskutočnené potápanie
V nedeľu 28.3.2004 sme boli opäť pri Modrom domčeku. Žiaľ Guláška nás tentoraz privítala svojou odvrátenou stranou a čistota vody bola veľmi zlá. Nafotili a nafilmovali sme minimum materiálu a tak si Sumec aspoň zatrénoval vyvažovanie a výstup s kamerou v horizontálnej polohe. Okrem ponoru sme s Ľudom Galovičom dokončovali prípravu akcie Čistenia Gulášky, 24.4.2004 od 9.00 hod.

SUMEC NAHÁŇAL SUMCA!!!
V sobotu 20.03.2004 sme na Guláške spojili opäť príjemné s užitočným a to nasledovne: Peter Kundis s Petrom Sýkorom – Sumcom boli podľa plánu akcií pevne rozhodnutí, že pôjdu nafilmovať atrakcie a aj niečo navyše. Počas ich prípravy prišiel na lokalitu aj ďalší Petr Anelt až z Prahy – pre neho nič neobvyklé. Priniesol mi aj „sucháč“, ktorý som si mohol odskúšať, a v prípade, že mi sadne tak sa môžem stať aj jeho novým vlastníkom. Za chvíľu prišli na lokalitu aj Vladko s Mary. Prvá skupina sa zanorila a hneď po nich išel do vody Petr s novým oblekom, ktorý si prišiel odskúšať pred plánovanou výpravou na vraky v Bulharsku. No nebol dlho vo vode, trochu viac mu zatiekli rukavice a pravý rukáv. Ja som sa hneď potom začal obliekať do skúšaného obleku. Kým som sa obliekol vyšiel z vody aj filmový štáb. So mnou sa do vody chystal Vladko, s ktorým sme si spravili brífing o skúšaní suchých oblekov počas ponoru prvej skupiny. Petr mi dokonca nechal odskúšať si komplet jeho výstroj za čo mu patrí neopísateľná vďaka. Tak som si mohol konečne skúsiť výstroj podľa filozofie DIR.
Zanorili sme sa a nastala chvíľa očakávania, či nám začne zatekať. Žiaden pocit chladu a tak sme plávali zvoleným smerom. Počas ponoru sme si poriadne vychutnali našu výstroj, ja som sa hlavne sústredil na krídlo s dvojičkami a pochopitelne na suchý oblek. V ňom som mal perfektnú obratnosť a ani v 30 min. nezatekal, čo ma veľmi potešilo. Vynorili sme sa po 46 min. Počas ponoru nenastal ani jeden krízový okamih a vďaka tomu sme mali dôvod na veľký úsmev. Celú akciu sme ukoneili v reštaurácii pri chutnom obede pozeraním nahratej pásky a odovzdávaním si nových skúseností a pocitov z ponoru. Za fotografickú dokumentáciu ďakujeme našemu novému suchozemcovi – Katke. Takisto by som chcel medzi nami oficiálne privítať
Peťa Sýkoru – Sumca, ktorý v sobotu nafilmoval asi 20 minút a po ich spracovaní sa Vám predstaví aj s prezentáciou vlastnej filmovej a fotograficej tvorby. V sobotu sa mu podarilo nafilmovať pekného sumca! a tak okrem všetkých atrakcií budete mať možnosť na filme vidieť aj naháňačku-filmovačku sumca.

Vo štvrtok 18.3.2004 sme uskutočnili plánovaný nočný ponor na Zlatých pieskoch. Zišla sa stará partia Silvia & Michal, Duracell a Miro. Voda síce nebola taká čistá ako na Guláške, ale aj tak bolo celkom pekne vidieť do 10 metrov. Dobrá správa pre všetkých, ktorí nemajú suchý oblek je, že teplota vody už konečne začala stúpať a včera mala 6°C. Horšia správa je, že Peťo zabudol pripravenú kameru doma.... a tak nám snáď tretí pokus s filmovaním vyjde. Ryby mali asi referendum a tak sme boli spokojní, že sme videli aspoň úhora. Bol to zvláštny kus, lebo bol celý biely – albín? a úplne nás ignoroval a tak sme sa mohli na neho dosýta vynadívať. Akciu sme ukončili v družnej debate vo Vodníkovi pri polievke a kofole. Ináč fazuľová bola včera naozaj super!

V sobotu 13.3.2004 opäť meral cestu z Prahy na Gulášku Peťo s Marcelou. Tá si to však rozmyslela, lebo voda má stále 2°C a tak sme dvaja Peťovia za podpory suchozemca Mira išli pozrieť ako to dole vyzerá po roztopení ľadu. Oplatilo sa!!! lebo viditeľnosť bola miestami aj viac ako 15 metrov!!! Boli sme sa pozrieť ako prezimovali korytnačky, ale na svojom mieste žiaľ neboli a tak nám iba ostáva dúfať, že zimu prežili a na jar sa opäť objavia. Ryby sa nám tradične vyhýbali, lebo okrem zopár malých ostriežov a mŕtvej veľkej slnečnice sme nevideli nič! A ešte nejaký dobrák hodil do vody porcelánové WC…

Taký ponor sa dá uskutočniť iba raz za štyri roky!!! Samozrejme máme na mysli deň 29.2.2004 v prestupnom roku. Po veľmi krátkom rozhovore sme sa s Vladimírom vybrali pozrieť ako to vyzerá na Zlatých pieskoch. Aj napriek dosť zlému počasiu voda bola celkom príjemne čistá ale studená 2°C. Žiaľ okrem malého ostrieža sme nevideli žiadne ryby. Tak snáď nabudúce…

Dňa 19.2.2004 sme boli na Zlatých pieskoch na nočnom ponore kde nás privítala celkom čistá voda s viditeľnosťou 7-10 m a teplotou 3°C. Podarilo sa nám nafilmovať iba niekoľko minút záberov.

Dňa 7.2.2004 sme sa vybrali pozrieť jazero hneď vedľa Dunaja vo Vojke. Zmena počasia sa podpísala pod čistotu vody, ktorá žiaľ nepresiahla 3-5 m. Aj napriek zhoršenej viditeľnosti sme videli krásnu scenériu, ktorú príroda ponúkla a zhodli sme sa s parťákom, že sa tam určite vrátime.

Dňa 31.1.2004 v lokalite Senec - Guláška Modrý domček sme s Petrom Aneltom uskutočnili daľší ponor pod ľadom! Boli sme pozrieť aj našu kamarátku korytnačku písmenkovú, ale vo svojej lokalite sa žiaľ nezdružuje (momentálne).

Dňa 24.1.2004 v lokalite Senec - Guláška Modrý domček uskutočnili naši potápači Vladimír a Janko svoj prvý úspešný ponor pod ľadom! Gratulujem!!! Vydarené fotografie z akcie môžete vidieť tu FOTO a správu o akcii si môžete prečítať zase tu Správa. Vysokokvalitné zabezpečene na suchu realizovali Miro, Michal, Silvia, Mary - ĎAKUJEME!!!


Egypt 2004

Ozvali sa nám opäť naši kamaráti Marcela a Petr z Prahy. Petr si bol dokončiť kurz technical diver a normoxic trimix na lokalitách Canyon a Blue Hole v Egypte. Úspešne. Gratulujeme! Marcela mala taktiež ponor v Blue Hole s ochutnávkou trimixu a komentovala to slovami - bylo to super!


Uskutočnené prednášky
V stredu 24.03.2004 sa konala už viackrát avizovaná prednáška Roba Korima na tému riešenie krízových situácií pri potápaní. Citujem slová jedného účastníka:" strašne rýchlo mi ubehol čas". Všetkých asi 40 prítomných zaujal svojimi osobnými skúsenosťami a pútavým prejavom pedagóga. Stručne povedané - výborná prenáška! Ďakujeme Robo!

Prednáška dňa 17.2.2004 bratov Fukatschovcov - Debeli Divers o potápaní v Egypte bola, tak ako sme už na nich zvyknutí, vysokoprofesionálne pripravená a odprezentovaná formou vyčerpávajúcich informácií podložených fotografiami a videozáznamami. Z nich na nás zanechali najsilnejší dojem zábery z kŕdľa hrajúcich sa delfínov a takisto historickými informáciami podporené zábery potopených vrakov lodí. Korením prednášky boli pútavým spôsobom podané aj rôzne príhody počas 14 dňovej plavby a potápania v Červenom mori. ĎAKUJEME!!!

Kto prišiel 5.2.2004 na prednášku Peťa Kubičku o jaskynnom potápaní určite neoľutoval, lebo skvele pripravená prednáška aj s praktickými ukážkami a vlastnými filmovými záznamami stála určite za to! Zopár fotografií z prednášky si môžete prezrieť tu: FOTO


1. Mezinárodní konference tech potápění TDI/SDI EE
Regionální zastoupení TDI/SDI pro východní Evropu pořádá tuto konferenci 30. ledna 2004 v přednáškovém sále správní budovy Zoologické zahrady Města Brna (vstup služebním vchodem). Registrace začíná v 8,30 hod. (registrační poplatek pro členy TDI/SDI 150,- Kč, pro ostatní 250,- Kč), dopolední blok přednášek zahajujeme v 9,00 hod. Pokud máte zájem se zúčastnit, přihlaste se na administrator@tdisdi.cz, zašleme vám program konference.
Info: http://www.tdisdi.cz
Uskutočnené akcie

Lokalita: Senec-Guláška, sobota 24.01. 2004 – pod ľadom
Lokalita: Senec-Guláška, štvrtok 15.01. 2004 – ponor pod ľadom.
Lokalita: Zlaté piesky, nedeľa 11.01. 2004 o 11. hod. – pod ľadom
Lokalita: Senec-Guláška, 21.12. 2003 – vianočný stromček.
Lokalita: Zlaté piesky, nedeľa 14.12. 2003 o 13. hod.
Akcia bola zrušená vzhľadom na nepriaznivé počasie.
Ale aspoň sme sa stretli a strávili spolu 2 hod. na veľmi príjemnej prechádzke okolo jazera.
Lokalita: Zlaté piesky, nedeľa 7.12. 2003 o 12. hod.
Lokalita: Zlaté piesky, utorok 18.11. 2003 o 19. hod.
Lokalita: Zlaté piesky, nedeľa 9.11. 2003 o 19. hod.
Lokalita: Zlaté piesky, štvrtok 6.11. 2003 o 17. hod.
Lokalita: Zlaté piesky, nedeľa 2.11. 2003 o 11. hod.
Akcia bola zrušená vzhľadom na nepriaznivé počasie.
Lokalita: Rusovské jazero, sobota 25.10. 2003 o 11. hod. – čistenieUskutočnené prednášky

Hlavná téma: Róbert Korim 24.03. 2004 o 17.00 hod.
Riešenie krízových situácií pri potápaní.
Hlavná téma: Fukatschovci – Egypt, 17.02. 2004 o 17.00 hod.
Prekrásne potápanie v Egypte.
Hlavná téma: Peter Kubička 05.02. 2004 o 17.00 hod.
O bezpečnom potápaní v nebezpečnom prostredí – v jaskyniach.
Hlavná téma: Potápanie v Mexiku, 08.12. 2003 o 17.00 hod.
O potápaní v cenotoch prednášali bratia Palo a Juraj Fukatschovci.
Hlavná téma: Potápanie na nádych, uzly 24.11. 2003 o 17.00 hod.
Hlavná téma: Egypt – Vladimír Štefuca, 10.11. 2003 o 17.00 hod.
Hlavná téma: Spustenie web-stránok, 27.10. 2003 o 17.00 hod.

Informujte sa na adrese: stubadivers@stubadivers.sk Maska s trubicou – Oceanic Maska Prizm 2 – Oceanic Skladacia dýchacia trubica – Oceanic

     Pripomienky a nápady k stránke
     stubadivers@stubadivers.sk

     Počet prístupov: [CNW:Counter]   
     od 26.10. 2003

  Potápačská škola, s ktorou spolupracujeme: PRO-DIVE
  Články o športovom potápaní a medicíne: FreedivingDivemed
  Stránka o potápaní u susedov: Strany potápačské
  Niečo o technickom potápaní: TechdivingDIR-CZDIVE STAR
  Publikácie o potápaní: Potápanie
© 2003 Jupi